Sponsorer

Vis alle
Hold Tid/Sted Instruktør/træner Træningsperiode Tilmeld Tilmeldte
U9 Piger (U09P)
Mandag kl. 15:00 - 16:15 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Mandag kl. 16:15 - 16:30 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Onsdag kl. 16:15 - 17:45 Ringsted Sportcenter, Hal B
Cheftræner : Amalie Nielsen ,
Træner : Camilla Andersen , Maja Landén ,
Manager : Stine Pihl Christensen ,
05.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 10/20
U9 Piger (U09P)
Kort beskrivelse
U9 Piger - Årgang 09 Inklusiv tøjpakke
Tilmeld
U10 Piger (U10P)
Mandag kl. 15:00 - 16:15 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Mandag kl. 16:15 - 16:30 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Onsdag kl. 16:15 - 17:45 Ringsted Sportcenter, Hal B
Cheftræner : Preben Sejr Veggerby ,
Træner : Maja Landén ,
05.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 13/20
U10 Piger (U10P)
Kort beskrivelse
U10 Piger - Årgang 08 Inklusiv tøjpakke
Tilmeld
Senior / Elite (HLIG)
Mandag kl. 16:15 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Tirsdag kl. 16:15 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Torsdag kl. 16:15 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Fredag kl. 16:00 - 17:45 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Senior træner : Anja Fog ,
01.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 18/50
Senior / Elite (HLIG)
Kort beskrivelse
TMS Liga Herre
Tilmeld
Senior / Elite (D1DI)
Mandag kl. 16:45 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Mandag kl. 18:00 - 20:00 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Tirsdag kl. 18:00 - 20:00 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Torsdag kl. 18:00 - 20:00 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Cheftræner : Thomas Brønd ,
Senior træner : Lasse Krøis ,
01.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 10/50
Senior / Elite (D1DI)
Kort beskrivelse
Dame 1 Division
Tilmeld
Senior / Elite (D2DI)
Mandag kl. 16:45 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Mandag kl. 18:00 - 20:00 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Tirsdag kl. 18:00 - 20:00 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Torsdag kl. 20:00 - 21:30 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Senior træner : Thomas Madsen ,
01.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 10/50
Senior / Elite (D2DI)
Kort beskrivelse
Dame 2 Division
Tilmeld
U16 Piger (U16P)
Mandag kl. 17:30 - 19:00 SØS Efterskole, SØS Efterskole Mandag kl. 19:00 - 20:15 SØS Efterskole, Løb/Styrke Onsdag kl. 18:45 - 20:00 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Onsdag kl. 20:00 - 21:30 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Torsdag kl. 17:15 - 18:45 Ringsted Sportcenter, Hal B Torsdag kl. 18:45 - 19:30 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke
Cheftræner : Jeppe Blume Thøgersen ,
Træner : Helle Petersen , Jonny Stochflet Simonsen , Birgitte Sørensen ,
05.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 28/30
U16 Piger (U16P)
Kort beskrivelse
U16 Piger - Årgang 02-03 Inklusiv tøjpakke
Tilmeld
U16 Drenge (U16D)
Mandag kl. 19:00 - 20:30 SØS Efterskole, SØS Efterskole Onsdag kl. 19:30 - 20:30 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Onsdag kl. 20:30 - 22:00 Ringsted Sportcenter, Hal B Torsdag kl. 18:00 - 21:30 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Torsdag kl. 20:15 - 21:00 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke
Cheftræner : Henrik Fog ,
Træner : Morten Smith ,
05.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 22/30
U16 Drenge (U16D)
Kort beskrivelse
U16 Drenge - Årgang 02-03 Inklusiv tøjpakke
Tilmeld
U14 Drenge (U14D)
Mandag kl. 19:00 - 21:00 Benløse Hallen, Benløse Hallen Onsdag kl. 16:00 - 17:00 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Onsdag kl. 17:00 - 18:30 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Fredag kl. 17:15 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Fredag kl. 17:45 - 19:15 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Cheftræner : Karsten Bøttern ,
Træner : David Grandahl , Finn Hansen , Jørgen Alnor ,
Hjælpetræner : Bertram Bechmann ,
Manager : Jørgen Alnor ,
05.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 26/33
U14 Drenge (U14D)
Kort beskrivelse
U14 Drenge - Årgang 04-05 Inklusiv tøjpakke
Tilmeld
Senior / Elite (U18D)
Mandag kl. 19:00 - 20:00 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Mandag kl. 20:00 - 21:30 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Onsdag kl. 17:45 - 18:45 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Onsdag kl. 19:15 - 20:30 Ringsted Sportcenter, Hal B Onsdag kl. 20:30 - 22:00 Ringsted Sportcenter, Hal B Torsdag kl. 18:45 - 20:15 Ringsted Sportcenter, Hal B
Senior træner : Søren Danielsen , Trine Vandsted ,
01.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 29/50
Senior / Elite (U18D)
Kort beskrivelse
U18D
Tilmeld
Senior / Elite (H2DI)
Mandag kl. 20:00 - 21:30 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Onsdag kl. 19:15 - 20:30 Ringsted Sportcenter, Hal B Torsdag kl. 18:45 - 20:15 Ringsted Sportcenter, Hal B
Senior træner : Anja Fog ,
01.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 8/50
Senior / Elite (H2DI)
Kort beskrivelse
TMS 2 Division Herre
Tilmeld
Lykkeliga (STAR)
Tirsdag kl. 16:15 - 17:15 Ringsted Sportcenter, Hal B
Cheftræner : Rune Ohm ,
Træner : Emilia Rékalos , Kamilla Davidsen , Lis Hansen , Frederikke Niemann Rasmussen ,
Hjælpetræner : Camilla Sørensen , Kenneth Eriksen ,
Manager : Janne Vinding ,
11.09.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 11/30
Lykkeliga (STAR)
Kort beskrivelse
Årgang 2002-2013 - Inkl spillertrøje - Husk at vælge nummer i shoppen under ALL STARZ. LykkeLiga er et positivt nationalt fællesskab for børn med udviklingshandicaps og deres familier. Krumtappen er etablering og forening af lokale håndboldhold for børn mellem 5 og 16 år. Holdene danner ramme om en helt ny måde at skabe netværk for børn og familier på og udenfor banen. Har du spørgsmål er du velkommen til at kontakte trænerteamet på tmsallstarz@hotmail.com
Tilmeld
U8 Micro (U8I)
Tirsdag kl. 17:15 - 18:15 Ringsted Sportcenter, Hal B
Cheftræner : Rune Ohm , Tommy Vestbo Nielsen ,
Træner : Emilia Rékalos , Frederikke Niemann Rasmussen ,
Hjælpetræner : Lene Kley ,
Manager : Per Eghøj ,
28.08.2018 - 30.04.2019 Venteliste 36/36
U8 Micro (U8I)
Kort beskrivelse
Årgang 2010-11 Inkl spillertrøje - Husk at vælge nummer i shoppen
Tilmeld venteliste
U9 Drenge (U09D)
Tirsdag kl. 17:30 - 19:00 Bengerds Hallen, Bengerds Hallen Lørdag kl. 08:30 - 10:00 Ringsted Sportcenter, Hal C
Cheftræner : Christian Nygaard ,
Træner : Heidi Pedersen ,
Manager : Maja Elvang ,
16.05.2018 - 30.04.2019 Venteliste 20/20
U9 Drenge (U09D)
Kort beskrivelse
U9 Drenge - Årgang 09
Tilmeld venteliste
U10 Drenge (U10D)
Tirsdag kl. 17:30 - 19:00 Bengerds Hallen, Bengerds Hallen Lørdag kl. 08:30 - 10:00 Ringsted Sportcenter, Hal C
Cheftræner : Fritz Kristiansen ,
Hjælpetræner : Jessie Johansen ,
Manager : Kristian Kildegaard Bornudd ,
16.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 14/20
U10 Drenge (U10D)
Kort beskrivelse
U10 Drenge - Årgang 08 Inklusiv tøjpakke
Tilmeld
U11 Piger (U11P)
Tirsdag kl. 17:45 - 18:15 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Tirsdag kl. 18:15 - 19:30 Ringsted Sportcenter, Hal B Torsdag kl. 15:45 - 17:15 Ringsted Sportcenter, Hal B Lørdag kl. 09:15 - 10:45 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Cheftræner : Karina Heegaard ,
Træner : Kate Thorstein Lützhøft , Maria Berner Rømer ,
Hjælpetræner : Karsten Glindvad Skalander , Lisbeth Berndtson ,
Manager : Maria Berner Rømer ,
05.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 18/19
U11 Piger (U11P)
Kort beskrivelse
U11 Piger - Årgang 07 - Inklusiv tøjpakke
Tilmeld
U12 Piger (U12P)
Tirsdag kl. 17:45 - 18:15 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Tirsdag kl. 18:15 - 19:30 Ringsted Sportcenter, Hal B Torsdag kl. 15:45 - 17:15 Ringsted Sportcenter, Hal B Lørdag kl. 09:15 - 10:45 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Cheftræner : Stine Toft ,
Træner : Karina Knaack , Birger Andersen , Maria Berner Rømer ,
Hjælpetræner : Karsten Glindvad Skalander , Lisbeth Berndtson ,
Manager : Maria Berner Rømer ,
17.05.2018 - 30.04.2019 Venteliste 20/20
U12 Piger (U12P)
Kort beskrivelse
U12 Piger (U12) - Årgang 06 Inklusiv tøjpakke
Tilmeld venteliste
U14 Piger (U14P)
Tirsdag kl. 18:00 - 19:30 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Tirsdag kl. 19:30 - 20:45 Ringsted Sportcenter, Hal B Onsdag kl. 17:30 - 18:30 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Onsdag kl. 18:30 - 20:00 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Fredag kl. 16:30 - 17:30 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Fredag kl. 17:30 - 19:00 Ringsted Sportcenter, Hal B
Cheftræner : Thomas Brønd ,
Træner : Kristian Beck , Louise Egelund , Maria Liv Bjørnsdöttir de Neergaard ,
Manager : Henrik Green ,
05.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 23/30
U14 Piger (U14P)
Kort beskrivelse
U14 Piger - Årgang 04-05 Inklusiv tøjpakke
Tilmeld
Senior / Elite (U18P)
Tirsdag kl. 19:00 - 20:00 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Tirsdag kl. 20:00 - 21:30 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena Torsdag kl. 19:30 - 20:15 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Torsdag kl. 20:15 - 21:45 Ringsted Sportcenter, Hal B
Senior træner : Henrik Thomsen , Sten Nielsen ,
01.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 16/50
Senior / Elite (U18P)
Kort beskrivelse
U18 Piger
Tilmeld
Senior / Bredde (D2+3)
Tirsdag kl. 20:00 - 21:30 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Senior træner : Thomas Madsen ,
01.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 19/30
Senior / Bredde (D2+3)
Kort beskrivelse
Dame 3
Tilmeld
U8 Micro (U8II)
Onsdag kl. 16:00 - 17:00 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Træner : Frederikke Niemann Rasmussen ,
01.01.2019 - 30.04.2019 Venteliste 7/7
U8 Micro (U8II)
Kort beskrivelse
Årgang 2010-11 Inkl spillertrøje - Husk at vælge nummer i shoppen
Tilmeld venteliste
U6 Micro (U6)
Onsdag kl. 16:00 - 17:00 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Cheftræner : Khalid Zadran ,
Træner : Frederikke Niemann Rasmussen ,
Hjælpetræner : Mads Grøn Veggerby , Nickolaj Bødtker ,
29.08.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 25/40
U6 Micro (U6)
Kort beskrivelse
Årgang 2012-13 M/Spillertrøje (Husk at vælge nummer i shoppen)
Tilmeld
U12 Drenge (U12D)
Onsdag kl. 17:15 - 17:45 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Onsdag kl. 17:45 - 19:15 Ringsted Sportcenter, Hal B Fredag kl. 16:00 - 17:30 Ringsted Sportcenter, Hal B Fredag kl. 17:30 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Lørdag kl. 10:00 - 10:30 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Lørdag kl. 10:45 - 12:15 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Cheftræner : Mike Engsbye ,
Træner : Steen Thue Andersen ,
Manager : Anja Wollesen , Ina Wissing ,
05.05.2018 - 30.04.2019 Venteliste 20/20
U12 Drenge (U12D)
Kort beskrivelse
U12 Drenge - Årgang 06 Inklusiv tøjpakke
Tilmeld venteliste
U11 Drenge (U11D)
Onsdag kl. 17:15 - 17:45 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Onsdag kl. 17:45 - 19:15 Ringsted Sportcenter, Hal B Fredag kl. 16:00 - 17:30 Ringsted Sportcenter, Hal B Fredag kl. 17:30 - 18:00 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Lørdag kl. 10:00 - 10:30 Ringsted Sportcenter, Løb/Styrke Lørdag kl. 10:45 - 12:15 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Cheftræner : Jesper Petersen ,
Træner : Kenneth Sørensen ,
Manager : Anja Wollesen , Ina Wissing ,
05.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 13/20
U11 Drenge (U11D)
Kort beskrivelse
U11 Drenge - Årgang 07 Inklusiv tøjpakke
Tilmeld
Senior / Bredde (H3DI)
Onsdag kl. 19:15 - 20:30 Ringsted Sportcenter, Hal B
Træner : Jesper Kristiansen ,
01.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 10/50
Senior / Bredde (H3DI)
Kort beskrivelse
Herre kvalifikationsrække
Tilmeld
U4 Micro (U4)
Lørdag kl. 08:00 - 09:15 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Cheftræner : Yvonne Bøttern ,
Træner : Maria Berner Rømer ,
Manager : Maria Berner Rømer ,
01.09.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 18/30
U4 Micro (U4)
Kort beskrivelse
Årgang 2014-2017 U/Tøjpakke
Tilmeld
U4 Micro (U4FO)
Lørdag kl. 08:00 - 09:15 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Cheftræner : Yvonne Bøttern ,
Træner : Maria Berner Rømer ,
Manager : Maria Berner Rømer ,
01.09.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 11/50
U4 Micro (U4FO)
Kort beskrivelse
Forældre til U4
Tilmeld
Trænere og Ledere (TL)
Søndag kl. 07:00 - 07:15 Ringsted Sportcenter, Dansk Kabel TV Arena
Cheftræner : Webmaster TMS Ungdom ,
01.05.2018 - 30.04.2019 Tilmeld 79/2000
Trænere og Ledere (TL)
Kort beskrivelse
Gruppe for trænere og ledere i TMS Ungdom
Tilmeld