I er alle blevet inviteret til et lille internt ministævne i Himmelev d. 16. august, og her skal vi vide hvormange hold vi kan tilmelde. Vi skal give en tilbagemelding snarest, da de også går på sommerferie, og gerne vil have hold og turneringsplan klar inden.
Vi påtænker også at lave et lille internt stævne hos os d. 22. august. Vi har fået en hal tid der hedder 10:00 -15:00. Tankerne er, at vi kan spille på kortbane, og minibane, så alle kan være med.
Vi skal lave turnerings tidspunkter, og vi har tænkt, at vi kan spise bruger som afslutning sammen med alle de andre hold. Et mindre egenbetaling hertil vil komme senere.
Tidsfristen er kort desværre, men vi håber I kan. Hvis det viser sig efter sommerferien I godt kan, så skriv til mig, så finder vi ud af det sammen.
Er der nogle forældre der sidder derude og gerne vil være med i planlægningen. Vi kan måske søge efter nogle sponsorer om drikkelse mellem kampene, eller andet? Det kan være i har nogle gode ideer, som vi kan udleve sammen? Det kunne være i kunne tænke jer at være sammen med de friske drenge mellem kampene? Være dommer for en dag? Vi skal nemlig selv finde dommere. Jeg har spurgt de andre klubber, så vi kan deles om tjansen.
Ta´endelig fat i mig, så vi kan koordinere og samarbejde om et godt stævne til august.